Sipariş Koşulları

Efkari Yayınlar’ın iletişim portalı olan efkarisamimi.net sitesinden güvenli bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.

SATIŞ SÖZLEŞMESİ

· 18 yaşından küçük kişiler efkarisamimi.net sitesinden alışveriş yapamaz.

· efkarisamimi.net sitesinden kredi kartı (Visa, MasterCard) ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Siparişin verildiği tarih, sistemimizin kredi kartından tahsilatı yaptığı veya banka hesaplarımıza sipariş havalelerinin girdiği tarih olarak alınır. Siparişin teslimat süreci bu tarihe göre yapılır. Bir hafta (7 gün) içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Ödemeli gönderi yöntemleri kabul edilmez.

· Efkari Yayınlar siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliye ve fatura eşliğinde teslim edecektir. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar TL olarak ifade edilmiştir. KDV oranları kitap için %8, üyelik için %18’dir.

· Sipariş esnasında fatura, teslimat, iletişim bilgilerinizin doğruluğundan emin olunuz, özellikle elektronik posta ve telefon numaranızı kontrol ediniz.

· efkarisamimi.net web sitemizden sipariş verdiğinizde elektronik posta adresinize bu siparişe dair onayladığınız bilgiler gönderilecektir. Bunların sistemimiz tarafından teyidinden sonra ürün veya hizmet talepleriniz karşılanacak ve size ulaştırılacaktır.

· Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve öngörülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkânsızlaştıran haller, mücbir sebep (tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza vb) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şartlarına maruz kalan taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

TEMİN SÜRESİ

· Siparişlerinizin temin süresi 3 işgünüdür. Cumartesi, pazar, resmi dini ve milli bayramlar işgünü olarak kabul edilmemektedir. Temin süresi ile ilgili sorularınızı siparis@efkari.com.tr adresine elektronik posta olarak göndermeniz gerekmektedir.

İPTAL

· Siparişinizi tamamen iptal etmek istiyorsanız müşteri temsilcilerimizle görüşmeniz; +90 505 945 1139 numaralı telefonumuzu aramanız veya bu konu ile ilgili siparis@efkari.com.tr adresine elektronik posta göndermeniz gerekmektedir.

· Siparişin tamamen karşılanamadığı durumlarda müşterinin yaptığı ödeme iade edilecek ve bilgi verilecektir.

· Siparişin kısmen karşılandığı durumlarda müşteri bilgilendirilir ve bu sipariş için müşterinin isteği doğrultusunda işlemler yapılır. (Bazen müşteri sadece karşılananları gönderiniz ve kalanı için ödememi iade ediniz şartıyla sipariş verir veya eksik siparişi başka bir ürün ile değiştiriniz veya tüm siparişi iptal ediniz diyebilir.) Bir hafta (7 Gün) içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir.

İADE

· Satın alınan ürün veya hizmetin iade şartları tüketici hakları çerçevesindedir. Uzaktan Satış Yönergeleri uyarınca, Avrupa Birliği dahilindeki müşterilerin, Efkari Yayınlar’dan yapmış oldukları siparişlerden vazgeçme haklarını kullanmak üzere 7 işgünü süreleri bulunmaktadır.

· Satın alınan ürün orijinal halde (tekrar satışa uygun), şartlara da uygun olarak bir hafta içerisinde tarafımıza herhangi bir neden göstermeksizin iade edilebilir. Bir haftadan sonraki bu tarz iade talepleri dikkate alınmayacaktır. İadelerde kargo masrafları tamamen müşteriye aittir. Ödemeli kargolar kesinlikle kabul edilmeyecek, teslim alınmayacaktır. İade edilen ürünün şartlara uygunluğu kontrol edilecek ve uygun ise geri ödeme sonucun müşteriye bildiriminden itibaren en geç 1 ay içerisinde yapılacaktır. Geri ödemede firmamızın karşılamış olduğu banka aracılık, kargo gibi masraflar düşülecektir.

· Ürünlerimizde garanti şartlarında aksi belirtilmedikçe ürünün ambalajı açılırsa, jelatini yırtılırsa, garanti etiketi sökülürse kesinlikle garanti dışıdır, iade alınmaz.

· Ürün iadesi konusunda müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilir veya siparis@efkari.com.tr adresine konu ile ilgili mesajınızı gönderebilirsiniz.

ÖDEMELER

· Ödemelerinizi sitemizde belirttiğimiz (kredi kartları, banka havalesi) ödeme seçenekleri ile yapabilirsiniz.

· Havale ile ödemelerde sipariş tarihinden itibaren en fazla 7 gün içinde ödeme işleminin gerçekleştirilmiş olması gerekmektedir.

· Havale işlemleri sırasında ilgili kurum tarafından talep edilebilecek “masraf” vb ücretlerin karşılanması tamamen müşteriye aittir.

· Ödeme işlemini yaparken Sipariş Numarasını mutlaka belirtiniz.

· Havale ile yaptığınız ödemelerde ödemenizi gösteren banka dekontunu siparis@efkari.com.tr adresine HAVALE DEKONT başlığı ile gönderiniz.

UYUŞMAZLIK HALİNDE YETKİLİ YARGI ORGANI

Bu alışveriş koşulları Türk kanunlarında yer verilen Tüketici Hukuku’na tabidir. Satışların Efkarisamiminet Matbuu ve Elektronik Yay. Hiz. Ltd. Şti.’nin, efkarisamimi.net’in Künye ve İletişim sayfasında bulunan adresinde gerçekleştirildiği kabul edilecektir. Tarafların bu sözleşme ile ilgili olarak anlaşmazlığa düşmesi halinde, yargılama yetkisi her durumda İstanbul ili sınırları içinde yer alan İstanbul Mahkemeleri ve İcra Müdürlüklerinde olacaktır.

efkarisamimi.net sitesinden alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri kabul etmiş sayılır.